Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

VYZKOUŠEJTE RECEPT NA NEDĚLI
Čáry máry v kuchyni 23.2.2012
Kouzla s cizrnou
 
Cizrník obecný (Cicer arietinum L.) jest 1letá, 3-4 dm vysoká, řídce srstnatá bylina s lichozpeřenými listy a motýlovitými, bledě modrými, bělavými nebo načervenalými květy. Hnědá semena asi dvakrát tak veliká jako zrna hrachová připomínají tvarem svým beranní hlavu.
Cizrník jest domovem v Orientě; pěstuje se však pro výživná, moučnatá, nahořklá semena - jimž se obyčejně říká římský hrách - také hojně v jižní Evropě, ba místy i v teplejších polohách Evropy střední, na př. v jižní Moravě na Znojemsku.
V jižní Evropě pěstovali cizrník už za starověku a dosud tam náleží, zvláště ve Španělích, k nejrozšířenějším luštěninám.
Semena jeho pojídají se buď syrová nebo se z nich vaří rozmanitá jídla jako z hrachu, nad který vynikají jemnější chutí a tím, že se nerozvářejí. Nejvíce se jich spotřebuje v již. Francii a ve Španělích, kde z nich připravují zvláštní „národní“ pokrmy. Také se jimi znamenitě krmí drůbež. V některých zemích, na př. v Řecku a jižní Francii, semena praží a pražených užívají jako kávové náhražky.
 
Cizrnová pikantní pochoutka
Suroviny:
mrkev, petržel, celer, cibule, pórek, chilli avokádový olej, kurkuma, bujón bez glutamanu sodného, cizrna
V tlakovém hrnci uvaříme během 8 minut předem namočenou cizrnu spolu s bujónem bez glutamanu sodného a kouskem řasy kombu – ta dodá více minerálu a zmírňuje plynatost luštěnin
Mezitím si nakrájíme cibuli a pórek, mrkev, celer a petržel nastrouháme na jemno a mírně podusíme na troše avokádového oleje se špetkou kurkumy. Krátce na to přidáme uvařenou cizrnu s trochou vývaru a necháme projít varem. Řasu do pikantní pochoutky nakrájíme na jemno.
 

093.jpg

 
Hummus cizrnová pomazánka
Suroviny:
vařená cirzna, sezamová pasta tahini, česnek, trocha kvalitního za studena lisovaného oleje, celozrnné pečivo, naklíčená vojtěška, konopné semínko
Vařenou cizrnu rozmixujeme, dále přidáme rozetřený česnek, trochu kvalitního oleje a lžíci sezamové pasty a dobře promícháme. Podáváme na celozrnném pečivu, pomazánku posypeme konopným semínkem a naklíčenou vojtěškou.