Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Slunovrat a svatojánská noc

Máte rádi dlouhé letní teplé večery? Kytara, táboráky, opékání a jak jinak nejbližší rodina a přátelé.

Blíží se nám magické období - nejdelší den v roce - a nejkratší noc,  červnový úplněk, letní slunovrat a Svatojánská noc, oslava bylin, ohně, života. 

cesnek.gifLetním slunovratem se přiblíží slunce nejblíže k nám a nejvíce prohřeje vzduch i vodu. Slunce dá mnoho energie vegetaci, která roste a pomalu dozrává.  Jahody a třešně červenají, je přece červen.  Toto období představuje začátek léta, dozrávání úrody, oslavu hojnosti.

Energie teplých nocí se nedá nevnímat. Po Slunovratu přichází Svatojánská noc. V letním období si často užíváme volna, relaxujeme, v minulosti, kdy lidé měli ještě u domu svá políčka a polnosti to bylo jinak - nastalo období velkého množství práce - starost o úrodu, o zvířectvo s novými mláďaty, kosení luk a dělání sena, zpracování první úrody.

 

Pokud si najdete čas pro sebe, je prospěšné

 

- vystavit své tělo slunečním paprskům a jeho energii,

- donést  si vodu od studánky nebo nějakou studánku očistit,

- opláchnout  tělo ve vodě,

- v ohni  spálit vše co nám již neslouží,

- nasbírat si byliny tohoto období

- podpořit ta semínka - rozhodnutí, kterým jsme dali život na jaře

 

Krásné prázdniny a hezkou dovolenou


 

Ovocné tyčinky ananas, mango 
 akce 2 + 1   od 19.6. do vyprodání

lucky-fit.gif

Malá osvěžující ovocná tyčinka bez cukru nejen na léto


 

Perga neboli včelí chléb

Perga je přírodní produkt, kterou včely vytvářejí jako účinný zdroj potravy pro krmení svých mladých včeliček. Jedná se o včelami již zpracovaný plástový pyl, který je díky tomu lépe stravitelný.

Pokud jste o pylu perga dosud neslyšeli, je to tím, že ho včely produkují pouze v omezeném množství a jeho získávání je velmi složité.

perga.jpgVčely pyl perga v úlu vytvářejí tak, že květový pyl vrství do buněk, hlavičkami ho dusají a přidávají k němu med a výměšky svých žláz. Díky tomu dochází k přírodnímu kvašení, popraskání obalu pylového zrnka zlepšení jeho stravitelnosti až o 50 %.


Složení pylu perga závisí (stejně jako u ostatních včelích produktů) na skladbě rostlin, ze kterých byl pyl nasbírán.

Včelí chléb je nenahraditelným doplňkem každodenní stravy – je bohatý na kvalitní bílkoviny (včetně všech esenciálních aminokyselin), sacharidy, mastné kyseliny, vitamíny skupiny B a vitamíny K, E, D a C. Je zvláště bohatý na vitamin P (rutin), provitamin A (βkaroten), různé minerální látky a oligoelementy (zejména draslík a železo), éterické oleje, enzymy, pigmenty a další biologicky aktivní přírodní látky. Díky dokonalé rovnováze v přírodě je včelí chléb jedinou známou přírodní potravinou obsahující všechny základní živiny, které potřebuje zdravé lidské tělo. Včelí chléb je skutečně pozoruhodným a jedinečným včelím produktem.

Podporuje organizmus k rychlé obnově duševní a fyzické síly, zvláště v rekonvalescenci po vyčerpávajících chorobách a po operacích. Při depresivních stavech obnovuje duševní rovnováhu, vyvolává pocit spokojenosti a chuti k životu. Účinek pergy na centrální nervovou soustavu je hodnotný.  Dobrých výsledků je dosahováno u hypertrofie (zbytnění) prostaty, detoxikace jater, při syndromu únavy, neplodnostiimpotenci a snížené sexuální aktivitě.

Jedná o čistě přírodní produkt, lze ho právem považovat za přírodní vitamínovou bombu. Navíc je zde (oproti květovému pylu) opravdu minimální pravděpodobnost, že vyvolá alergické reakce.

Doporučené dávkování:
Denně 1–2 čajové lžičky přímo, bez jakékoliv úpravy, děti poloviční dávku. Nemíchejte do ničeho teplého ani nezapíjejte horkými nápoji. Při nízkém tlaku doporučujeme užívat na noc. Nevhodné  při onemocnění ledvin, nádorových onemocnění a první 3 měsíce těhotenství.


 

Netradiční bezkofeinová káva

 

kava-dnm.jpg